Корисні властивості ожини: цінні вітаміни та антиоксиданти для вашого організму

Корисні властивості ожини

Смачна ягода з приємним свіжим смаком – це не просто варіант перекусу, а й спосіб суттєво зміцнити власне здоров’я. Користь ожини різнобічна й водночас безсумнівна, а раз так, не втратьте можливості поласувати свіжою ягодою, адже варення, що зазнало термічної обробки, аналогічного ефекту не дасть.

Ожина та конкретні приклади її користі

Корисні властивості ожини для серцево-судинної системи

Характерний кислий присмак дозволяє недвозначно ідентифікувати ожину як багате джерело вітаміну С, а він, серед інших властивостей, бере участь у формуванні судин. 150-200 грамів ягід здатні закрити половину денної потреби дорослої людини у вітаміні С, а також наситити організм рослинними волокнами, без яких зростає ймовірність серцево-судинних захворювань. Також ожина містить нікотинову кислоту і калій, необхідні серцю для нормальної роботи. Залізо, також присутнє в ягодах, знадобиться організму як необхідний складник крові, без якої ефективне насичення тканин киснем неможливе.

Чим корисна ожина для кісток?

Серед інших корисних компонентів у складі ягід ожини – кальцій і вітамін К, які обидва є незамінними для формування та відновлення кісткової тканини. Продукт дозволяє дитячому організму сформувати здоровий скелет, а от за умови нестачі названих речовин кістки стають крихкими й порожнистими.

Ягоди ожини й жіноче здоров’я

Протизапальні властивості плодів особливо яскраво проявлять себе в критичні дні, допомагаючи зменшити біль. Комплекс вітамінів та мінералів у складі ягід сприяє нормалізації циклу, роблячи його прогнозованим. Жінкам, що досягли клімаксу, варто вживати не лише ягоди, а ще й чай з ожинового листя, оскільки він здатен вирівняти гормональний фон і зменшити неприємні симптоми.

Користь ожини для нервової системи

Вживання ягід ожини можна розглядати і як варіант лікування нервової системи природними методами. Продукт містить усе необхідне для того, аби підвищити стресостійкість та покращити сон – такими ягодами буквально варто заїдати будь-які негативні події в житті.

Вплив ягоди на імунітет

Вище ми згадували, що ожина багата на вітамін С, хороший запас якого значно підвищує здатність організму опиратися різноманітним захворюванням та зменшує запалення. Біофлавоноїди в складі ягоди мають виражені бактерицидні властивості та допоможуть боротися з зараженням будь-якого походження. Те й інше організм здатен накопичувати, тож варто повноцінно використати сезон ожини, аби зменшити зимову потребу у варенні з малини.

Окремо слід відзначити високий вміст антиоксидантів у ягоді: вони дозволяють якомога довше зберегти молодість та гальмують розвиток хронічних захворювань. Борючись із вільними радикалами, ці речовини допомагають зменшити ймовірність виникнення пухлин або принаймні відкласти їхню появу на більш зрілий вік.

Їжте ягоду заради здорової шкіри!

Ожина для здоров’я шкіри корисна, щонайменше, тими ж антиоксидантами: вони допомагають зберегти шкірні покриви гладенькими та блискучими. Водночас у домашній косметології поширені рецепти масок для обличчя на основі ожини: так ефект ягоди буде цілеспрямованим і дозволить досягти більш помітного результату.

Коли вживання ожини може виявитися небажаним?

На жаль, при всіх перевагах вживання цієї ягоди шкоду ожини також не можна ігнорувати. Ось що необхідно враховувати:

  • ожина належить до переліку сильних алергенів, тож першу пробу варто робити вкрай обережно, особливо дітям, дозування для яких об’єктивно є меншим;
  • ожина чудово покращує травлення завдяки власній кислотності, однак це стане проблемою для тих, хто страждає від виразки;
  • ягоди сирої ожини можуть сприяти порушенню роботи шлунково-кишкового тракту.

Залишити коментар