Чим корисний інжир та кому його їсти категорично заборонено

У країнах, де цей плід не росте, гурманам доводиться вживати сушений інжир, та від цього фрукт не втрачає свої корисні властивості. Незалежно від того, додаєте ви в раціон висушений чи свіжий інжир, для організму це корисно, якщо ви знаєте про можливі застереження та враховуєте їх. Вміст корисних речовин для сушеного інжиру в перерахунку на 100 грамів вищий (у ньому менше води), та водночас вища й калорійність, що треба враховувати для збереження маси тіла в межах норми.

Кому варто їсти інжир та чому це необхідно

Інжир містить велику кількість клітковини, а вона дозволяє налагодити ефективну роботу кишківника, заодно очищуючи його від шлаків і токсинів. Крім того, що споживання інжиру корисне для травлення, такі плоди ще й допомагають позбутися холестерину, рятуючи від потенційних захворювань серця та судин.

Користь інжиру значною мірою забезпечує високий вміст антиоксидантів. Поліфеноли та флавоноїди сповільнюють процеси окиснення в організмі, а якщо це вам нічого не каже, розшифруємо: старість відкладається, а ризик онкології та серцево-судинних проблем знижується.

В інжирі міститься чимало вітамінів, наприклад, А, С, Е. Їхній вплив є всебічним, та найкраще він помітний на прикладі шкіри: ви забудете про акне й помітите, що рани гояться значно швидше.

Однозначну користь плоди інжиру забезпечують і для кісток. Якогось єдиного “будівельного матеріалу” для кісткової тканини не існує, однак солодкий фрукт містить одночасно кальцій, фосфор та магній.

Калій доповнює перелік мінералів, які підвищують користь сушеного або свіжого інжиру. Завдяки калію організм регулює кількість рідини, а якщо його запаси достатні, це однозначний плюс для запобігання розвитку гіпертонії. Підвищений кров’яний тиск не лише погіршує самопочуття тут і зараз, а й створює середньострокову загрозу інсульту, якого кожен прагнув би уникнути.

Серед корисних речовин, про які нутриціологи поки що згадують не так часто, – фіцин, також присутній у складі інжиру. Це особливий фермент, функція якого полягає в розщепленні та засвоєнні білків. Вчені твердять, що фіцин ще й знижує ризик тромбоутворення.

Які існують протипоказання до вживання інжиру

Алергія на інжир зустрічається нечасто; ви можете передбачити її симптоми, якщо маєте алергію на шовковицю або на латекс. Хоча ці плоди й не належать до найбільш поширених алергенів, та в них, на жаль, усе одно є певні протипоказання.

Перш за все, інжир часто розглядається як варіант фруктового десерту, адже навіть на смак можна визначити, що в ньому багато цукру. Відповідно, для діабетиків він не підходить, особливо якщо йдеться про сухофрукти, де вміст вуглеводів просто захмарний.

Відрізняючись значним вмістом клітковини, інжир може спричинити діарею, особливо якщо вживати його в складі салатів з іншими компонентами, багатими на ту ж речовину. Людям, що мають проблеми зі шлунково-кишковим трактом, варто ласувати інжиром хіба що як інгредієнтом випічки.

Присутність оксалатів у складі інжиру означає, що ця ягода суттєво підвищує ризик утворення каменів у нирках та сечовому міхурі. Якщо ви загалом здорові й ласуєте нечасто, проблем не буде, проте фрукт варто повністю виключити з раціону всім, у кого сечовивідна система й без того нездорова.

Інжир також посилює згортання крові. Приймаючи антикоагулянти, ви не повинні їсти інжир – ліки й фрукти мають протилежний ефект.

Не забувайте також, що в сушеному інжирі чимало калорій; хто прагне схуднути, точно не повинен на нього налягати.

Залишити коментар