
Авокадо – точно не найпопулярніший фрукт серед тих, хто любить посмакувати, однак вживати його варто не лише заради смаку, а й заради позитивного впливу на організм. Спеціалісти кажуть, що авокадо містить величезну кількість корисних речовин, тож пропонуємо розглянути, як стигле авокадо покращує ваше самопочуття.
Користь авокадо
Вживання авокадо – чудова можливість отримати величезну кількість жирів, вітамінів та мінералів, необхідних для нормальної роботи різних органів та систем. Розглянемо корисні властивості компонентів, що містяться в авокадо в достатній кількості, аби забезпечити помітний результат.
- Кальцій. Перш за все розглядається як незамінний матеріал для “будівництва” кісток, та насправді має значно ширше застосування, зокрема, відповідає за м’язові скорочення (нагадаємо, що серце – теж м’яз, який скорочується постійно), а також покращує згортання крові, захищаючи від неспинних кровотеч.
- Магній. Надважливий для роботи всіх м’язів тіла, регулює тиск крові в судинах, забезпечує здоровий сон. Без магнію людина почувається втомленою та пригніченою, легше піддається впливу стресу.
- Фосфор. Як і кальцій, необхідний для здоров’я кісток та зубів, а в олії авокадо присутні обидва мінерали, що покращує їхнє засвоєння. Фосфор стимулює виробництво енергії та сприяє ефективній роботі нирок.
- Калій. Саме від цього мінералу залежить кількість рідини в організмі, завдяки чому він нормалізує кров’яний тиск. Нестача калію може стати причиною підвищення тиску з усіма негативними наслідками, аж до інсульту, тож корисно їсти авокадо, аби знизити ймовірність подібних негативних сценаріїв.
- Вітамін K1. Однією з головних переваг цієї речовини є сприяння ефективному засвоєнню кальцію, тож побічно вона забезпечує всю ту ж користь, що і цей мінерал. Нестача K1, до всього, означатиме й послаблену здатність організму до загоєння ран.
- Вітамін С. Особливого представлення не потребує – це базовий компонент для зміцнення імунітету. Необхідний для підтримки здоров’я шкіри, суглобів та кровоносних судин, адже залучений до продукування колагену. Хоча олія авокадо не надто багата на залізо, саме цей вітамін сприяє його засвоєнню з інших продуктів.
- Вітамін Е. Як і інші антиоксиданти, має потужну дію, забезпечуючи захист клітин від дії вільних радикалів. У довгостроковій перспективі він дозволить розтягнути молодість та якомога довше уникати появи хронічних хвороб.
- Вітаміни групи B, перш за все B6. Підтримують виробництво гормонів, відповідальних за гарний настрій та протистояння стресу. Беруть безпосередню участь у кровотворенні.
- Фолієва кислота. Відповідає за клітиногенез, особливо за створення еритроцитів. Гостро необхідна вагітним жінкам для розвитку здорового плоду.
Корисні властивості авокадо не вичерпуються на цьому, проте решта необхідних організму речовин представлена в меншій кількості, не даючи настільки вираженого ефекту.
Кому не варто їсти авокадо та якою є можлива шкода для організму
Обмежень для вживання авокадо не так багато, та вони є. Перше протипоказання – специфічна алергія саме на цей фрукт або фруктово-латексний синдром. При захворюваннях печінки варто враховувати, що олія здатна створювати на цей орган непотрібне навантаження. Маючи подразнений кишківник, пацієнт також мусить уникати додавання авокадо в раціон, враховуючи, що клітковина в його складі спричинятиме метеоризм та загальне погіршення самопочуття.
Окремо варто зазначити, що авокадо багате на жири та має чималу калорійність, як для фрукта. Якщо для вас принципово тримати себе у формі, не набираючи зайвої ваги, зловживати цим продуктом не слід.