Чим корисні фісташки та кому не варто їсти такі горіхи?

Чим корисні фісташки

Чимало людей вважають фісташки улюбленим видом горіхів, хоча насправді це ніякий не горіх, а насіння фісташкового дерева. Однак це жодним чином не впливає на те, що вживання фісташок гарантує різнобічну користь для організму, адже цей продукт містить безліч корисних речовин. Особливо приємно, що фісташка може потрапити в раціон у різноманітті форм: як окремий солоний перекус, компонент кондитерських виробів чи навіть як інгредієнт морозива.

Кому їсти фісташки корисно?

Користь фісташок зумовлена тим, що вони є цінним джерелом вітамінів та мінералів, корисних жирів (майже половина маси!), білка та цукру, а також клітковини. Однак середньому споживачу значно цікавіше не те, чим саме фісташки багаті, а те, який вплив фісташки мають на організм. Пропонуємо розібратися в цьому детально.

  • Фісташки містять велику кількість білків (близько 20% своєї маси), тому чудово насичують. Їх варто включати до раціону як джерело калорій для тих, хто інтенсивно тренується або прагне схуднути: попри високу калорійність, переїсти таких горіхів непросто.
  • У фісташках містяться численні антиоксиданти, які допомагають знизити кількість вільних радикалів і сповільнити таким чином старіння. Присутність калію та ненасичені жирні кислоти стримують запальні процеси, а зеаксантин і лютеїн зупиняють вікове зниження зору. Горіх цінний не лише високим вмістом антиоксидантів, а й тим, що вони чудово засвоюються в організмі.
  • Регулярне вживання фісташок сприяє покращенню травлення. Клітковина у складі фісташок дозволяє підтримувати належний тонус кишківника і сприяє корисній мікрофлорі.
  • Вживати фісташки варто і заради жирів: вони в цьому горіхові майже виключно ненасичені, тобто, такі, що не сприяють накопиченню холестерину, і цим побічно допомагають знизити рівень цієї шкідливої речовини, захищаючи вас від гіпертонії та інсульту. Особливі амінокислоти в складі горіха зміцнюють судинні стінки без втрати їхньої еластичності, що дозволяє уникнути проблем із порушенням тиску, а калій ще й підтримує роботу серця.
  • Глікемічний індекс фісташок порівняно низький: хоч вони й містять вуглеводи, проте перетравлюються досить повільно, аби уникнути різкого зростання рівня цукру в крові. Понад те, ряд інших речовин у складі горішків прискорює розщеплення вуглеводів, тож рівень цукру в крові не буде перевищено навіть у діабетиків.
  • Вітаміни та мінерали у складі фісташок якнайкраще позначаються на стані шкіри, нігтів та волосся, особливо вітамін А і вся група В. Крім очевидного впливу на красу, насіння фісташкового дерева ще й вирівнює гормональний фон під час менопаузи.
  • Чоловікам фісташки допомагають залишатися сильними та енергійними, а завдяки загальному покращенню кровообігу поліпшується й функціональність статевої системи.

Якою є можлива шкода фісташок та кому не слід їх вживати?

Більша частина вуглеводів у складі фісташок є корисними для організму, проте деякі вимагають значних зусиль для засвоєння, тож горіх не рекомендують для вживання пацієнтам із синдромом подразненого кишківника. Типові симптоми порушення травлення спостерігатимуться після вживання продукту і в людей, що скаржаться на непереносимість фруктану (один із компонентів фісташкового насіння).

Алергія на горіхи зустрічається не так часто, проте саме фісташки можуть забезпечити незабутні враження для алергіка. Симптоми бувають украй серйозними, аж до можливого анафілактичного шоку (удушення), що дуже небезпечно, враховуючи повсюдне використання фісташок як компонента десертів.

Попри те, що фісташки чудово насичують, не варто забуваючи про їхню високу поживність: у середньому близько 600 ккал на 100 грамів. Тим, хто переймається зниженням власної ваги, радять вживати саме нечищені горіхи: необхідність їхнього очищення слугуватиме своєрідним запобіжником від переїдання.

Залишити коментар