Чорнослив: корисні властивості для організму та ситуації, коли його не варто вживати

Чорнослив корисні властивості

Свіжі сливи поєднують у собі щонайменше дві переваги: вони смачні й дуже корисні. Проте сезон слив у більшості країн нетривалий, а зберегти продукт якнайдовше хотілося вже нашим предкам багато століть тому; так вони вигадали сухофрукт, що так само корисний і приємний на смак, та ще й може зберігатися достатньо довго. Сьогодні для виготовлення такої продукції використовуються плоди сортів ренклод або угорка, а сушена слива продається практично в кожній крамниці, тож лишається зрозуміти, кому рекомендують обов’язково включити її у свій раціон, а кому категорично не варто цього робити.

Користь чорносливу

Вживання чорносливу суттєво збагачує організм волокнами клітковини, які не засвоюються, проте якнайкраще впливають на роботу кишківника. Сухофрукт не лише покращує стан місцевої мікрофлори, але й гарантує ритмічність роботи шлунково-кишкового тракту, позбавляюч закрепів.

Вживати чорнослив необхідно і для того, аби зміцнити опорно-руховий апарат. Цей продукт підвищує міцність кісток завдяки одночасному вмісту бору та вітаміну K. Надходження достатньої кількості корисних речовин відбувається навіть при щоденному дозуванні близько 50 грамів, проте рекомендується налагодити регулярне вживання сухофруктів, аби побачити довгостроковий результат.

Клітковина, про яку згадували вище в контексті роботи шлунка й кишківника, насправді ще й стимулює виведення холестерину, зменшуючи навантаження на серцево-судинну систему. У тривалій перспективі чорнослив запобігає ризику інфаркту або інсульту. Чорносливом також варто ласувати тим, хто сподівається уникнути появи гіпертонії, а калій у складі продукту життєво необхідний для стабільної роботи серця.

Хоча чорнослив має характерний солодкий смак, його глікемічний індекс достатньо низький, аби навіть діагностований діабет не заважав смакувати сушеними сливами. Понад те, діабетикам радять використовувати його в повсякденному харчуванні, але при цьому спеціалісти наголошують, що висушені плоди треба вживати саме цілими: це дозволяє обійтися без руйнування рослинних волокон.

Комплекс вітамінів і мінералів у складі чорносливу, доповнений антиоксидантами, якнайкраще позначається на здоров’ї нервової системи та мозку. Регулярним вживанням таких сухофруктів ви покращуєте власну пам’ять і здатність до концентрації уваги, а ще вони мають легкий заспокійливий ефект.

Чорнослив має і деякі інші позитивні впливи на організм, проте варто враховувати, що деякі вітаміни та складні сполуки руйнуються під дією високих температур. Інакше кажучи, свіжі сухофрукти значно корисніші для здоров’я, аніж випічка з ними або компоти.

Кому не варто їсти чорнослив?

Почавши розмову про користь чорносливу з високого вмісту клітковини, з останньої розпочнемо й розповідь про можливу шкоду для організму. Коли клітковини забагато, вона здатна створювати проблеми з травленням, від метеоризму до діареї, а присутність цукру, здатного до бродіння, лише підсилює негативні прояви. Безумовно, після виведення зазначених речовин симптоми зникнуть, але краще просто не перевищувати рекомендовану дозу.

За можливості обирайте сухофрукти, висушені природним шляхом, без штучного нагрівання. Через нагрів у чорносливі утворюються шкідливі речовини, що діють як канцерогени: вони не просто зменшують користь від антиоксидантів у складі продукту, а й здатні перевершити її своїм небажаним впливом. Втім, навіть чорнослив, виготовлений шляхом штучного нагрівання, не спричинить шкоди, якщо ним не зловживати.

Як і будь-яка їжа з високим вмістом клітковини, чорнослив не рекомендують вживати людям, що страждають від синдрому подразненого кишківника.

Наостанок варто згадати, що чорнослив може діяти як алерген, тож якщо ви незвичні до цього продукту, почніть із маленького шматочка й стежте за реакцією організму.

Залишити коментар