
Арахіс – чи не найпопулярніший горіх, який насправді горіхом не є, адже це… боби. Інший популярний міф полягає в тому, що це заморський продукт, насправді ж його вирощують і на півдні України. Вживати його можна як солоний перекус або як інгредієнт солодощів, та в будь-якому разі земляний горіх, як називали його в старих джерелах, має численні корисні властивості, які буквально вимагають розглянути можливість вживання таких горішків.
Користь арахісу: для кого корисний цей горіх
Відразу зауважимо: смажений арахіс містить білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінералів стільки ж, як і смажений, а різниця, якщо і є, несуттєва. Калорійність теж приблизно однакова, тож вживання арахісу корисне в будь-якому вигляді, а в обсмаженому, об’єктивно, продукт буде трохи смачнішим. Та нас більше цікавлять не смакові, а саме корисні властивості горіхів – їх і розглянемо.
- Магній, що міститься в арахісі, дозволяє відрегулювати кров’яний тиск. Навіть якщо з вашим тиском наразі все в порядку, нехай організм насититься цим корисним елементом, адже це допоможе знизити ризик появи серцево-судинних хвороб.
- Споживання арахісу принесе користь більшості систем організму завдяки вмісту в цьому продукті вітаміну Е. Це антиоксидант, дія якого дозволить якомога довше зберегти молодість, а людям у зрілому віці допоможе відчути приплив сил, покращення пам’яті та роботи мозку.
- Завдяки широкому спектру речовин, що містяться в арахісі, він допоможе швидко наситити організм та налагодити нормальну роботу нервової системи. Хоч він не є ліками, горіх дозволяє швидко відновити як фізичні, так і моральні сили, тому його радять активніше споживати для боротьби з депресією та хронічною втомою.
- Вітаміни в складі горіха допомагають зміцнити імунітет. Доведено, що властивості арахісу включають і виведення мокротиння з дихальних шляхів.
- Якщо вживати арахіс сирий або смажений окремо (не в складі кондитерських виробів), він не заподіє шкоди людині з діабетом. Навіть навпаки: включення такого перекусу в раціон сприятиме нормалізації рівня цукру. Однак, безумовно, його не слід сприймати як замінник ліків або створювати завищені очікування від нього.
- Арахісом можна швидко поповнити запаси білка в організмі, це особливо корисно для тих, хто прагне швидко наростити м’язову масу.
- Жири становлять значну частину арахісу, проте здебільшого це корисні жирні кислоти, котрі не лише не провокують утворення холестерину, а й сприяють його виведенню. У довгостроковій перспективі це якнайкраще позначиться на здоров’ї серця та судин.
- Завдяки значному вмісту клітковини арахіс здатен налагодити нормальну роботу кишківника, заодно очищуючи його від шлаків.
Будь-який перелік корисних властивостей арахісу не буде повним, тож ми згадали лише про найголовніші аспекти.
Чи існує шкода арахісу для організму?
Попри корисні властивості арахісу, вживати його можна не кожному: як мінімум, він може виявитися алергеном, а при найбільш вираженій реакції призведе навіть до анафілактичного шоку. Саме через це дітям його дають дуже обережно, на початку не перевищуючи дозу в 7-10 штук на добу.
Дорослим, навіть за відсутності протипоказань, теж не варто зловживати продуктом: пам’ятайте, що в ньому повно калорій, тож недотримання адекватних дозувань здатне призвести до різкого набору ваги, шкодячи тій самій кровоносній системі, якій так хотілося допомогти.
При наявності деяких хвороб в анамнезі присутність горіхів арахісу в раціоні виключена; до таких захворювань належать подагра, артрит та артроз. Окремо варто зауважити, що зіпсований арахіс легко може стати причиною отруєння.