Чому їсти гарбузове насіння щодня – необхідність для жінок?

Насіння гарбуза ще донедавна сприймалося виключно як недорогий (і не надто популярний) варіант перекусу або інгредієнт для приготування деяких страв. Проте останні дослідження довели, що в гарбузовому насінні міститься величезна кількість необхідних для організму речовин, включаючи вітаміни й мінерали, антиоксиданти, клітковину, корисні жирні кислоти та багато іншого, що миттєво зробило цей продукт суперфудом. Комплекс речовин, що містяться в зернятках, насправді знайде застосування в будь-чиєму організмі, але пропонуємо розглянути саме специфічну користь насіння для жінок.

Користь гарбузового насіння для жіночого організму

Зауважимо: гарбузове насіння містить так багато корисного, що впливає на більшість систем організму. Ми навіть не намагатимемося перерахувати тут усі можливі позитивні наслідки вживання цього продукту, акцентуючи саме на збереженні краси та молодості. Отже, як таке насіння допомагає підтримувати жіночий організм?

  • Нормалізує гормональний фон. Насіння гарбуза виділяється високим вмістом фітоестрогенів, здатних заміняти оригінальні жіночі гормони людини. Фітоестрогени налагодять цикл та забезпечать належну готовність усіх систем до вагітності та лактації. Цей же компонент дозволяє послабити неприємні симптоми, характерні для менопаузи, а також забезпечує загальний позитивний вплив, який відчула б на собі не тільки жінка, зокрема, зміцнює кісткову тканину та судини.
  • Покращує стан волосся, нігтів та шкіри. Сире насіння здатне замінити собою вітамінно-мінеральні комплекси для підтримки жіночої краси: воно корисне якості багате джерело, з якого організм може отримувати цинк, вітаміни А та Е, а також жирні кислоти. Цей суперфуд запобігає випадінню волосся і навіть використовується як компонент лікування від облисіння: уявіть, як він вплине на загалом здоровий волосяний покрив!
  • Запобігає нудоті. Вживання гарбузового насіння можна розглядати і як корисний симптоматичний засіб: неважливо, чим спричинені нудотні відчуття, їх у будь-якому разі можна зменшити завдяки зерняткам гарбуза. Вони виглядають як перекус, а не як лікування, дозволяючи непомітно позбутися неприємних симптомів унаслідок захитування, отруєння або гормональних порушень.
  • Захищає від раку молочної залози. Власне, правильніше казати, що захищає від будь-яких форм онкологічних захворювань, однією з причин яких вважають хімічні процеси окиснення, що впливають на старіння та появу хронічних хвороб. Насіння гарбуза, дуже багате на антиоксиданти, суттєво сповільнює окиснення, тож його варто вживати буквально всім.
  • Сприяє поліпшенню настрою та покращенню сну. Магній і триптофан – дієве поєднання компонентів, кожен із яких (навіть окремо) позитивно впливає на нервову систему. Завдяки магнію людина легше переносить стрес, а триптофан дозволяє краще виспатися й може перетворюватися на серотонін.

Кому гарбузове насіння протипоказане?

Попри солідний вміст поживних речовин, гарбуз та його насіння все-таки рекомендовані не всім. Публікуємо основні застереження, які не можна ігнорувати, аби не завдати шкоди власному здоров’ю:

  • як і будь-які харчові продукти, гарбузове насіння може не сприйматися організмом конкретної людини, тож його слід припинити їсти, якщо такий продукт викликає діарею та нудоту (у більшості людей він мав би якраз припиняти нудоту);
  • ряд захворювань означають, що насіння гарбуза вживати не можна: воно посилює симптоми гастриту й виразки, ще більше знижує тиск у гіпотоніків та може підсилювати алергічну реакцію на інші алергени;
  • значний вміст клітковини в гарбузовому насінні сприятиме здуттю, газоутворенню та навіть проявам діареї, але цих симптомів можна уникнути, зменшивши дозування такого перекусу й добре запиваючи його водою;
  • зіпсоване насіння може спровокувати отруєння, а псується воно дуже легко за умови, що зберігалося без герметичного пакування.


Залишити коментар