
У сучасній культурі чорнобривці – просто квіти для саду, до того ж не найпопулярніший вибір у більшості країн світу. Однак настій із квіток раніше був дуже поширеним напоєм, який вживали не тільки через смакові особливості, а й через корисні властивості чорнобривців для організму. В Індії та Мексиці такі настої досі мають попит, а приготувати їх можна і в нашій країні – лишилося з’ясувати, яку користь це принесе.
Чим корисний чай із чорнобривців?
Опис будь-якого харчового продукту, як правило, містить довгий перелік корисних речовин, які в ньому присутні, проте читачеві важливіше знати, яке полегшення здатне принести вживання такої їжі, адже деякі вітаміни й мінерали можуть міститися й у незначних кількостях. Що стосується чаю з чорнобривцями, то він забезпечить позитивний вплив на ряд органів і систем.
- Посилює імунітет. Пити чай з чорнобривців особливо корисно в сезон похолодання, адже квітки містять флавоноїди та антиоксиданти, що підвищують здатність імунної системи до опору. Спеціалісти особливо відзначають посилення ефективності імунітету проти вірусів, і хоч суцвіття та пелюстки рослини не лікують, зате помітно допомагають запобігти розвитку захворювання.
- Захищає очі. Настій із сухих квіток чорнобривців не просто абстрактно покращує зір, а допомагає захистити сітківку від негативного впливу завдяки високому вмісту лютеїну. Простіше кажучи, напій дозволяє зменшити шкідливий вплив ґаджетів на очі.
- Поліпшує травлення. Малорухливий спосіб життя та чимала доля синтетичних продуктів у повсякденному раціоні – вагомі причини для появи таких проблем, як важкість у шлунку, спазми та здуття. Усе назване можна прибрати склянкою чаю на чорнобривцях, а додатковим корисним ефектом буде стимуляція вироблення жовчі й загальне підвищення рівня засвоєння поживних речовин із їжі.
- Заспокоює нервову систему. Сучасне життя у швидкому ритмі – це суцільний стрес, а напій із чорнобривців містить ефірні олії, які захищають від надмірного перенапруження нервової системи й дозволяють їй розслабитися. При регулярному вживанні ви відчуєте, що стали спокійнішими й почали краще спати, а сам процес приготування чаю може стати різновидом короткочасної медитації.
- Корисний для шкіри. Антиоксиданти в складі рослини дозволяють не просто зберегти шкіру гладенькою та шовковистою, а й борються з проявами висипки, запалення та подразнень.
Чорнобривці: шкода та можливі протипоказання
Заварювати чай на основі чорнобривців можна майже всім, однак певні застереження щодо вживання такого напою все-таки існують. Ось у яких випадках слід утриматися від споживання настою:
- за наявності алергічної реакції на рослини з родини Айстрових, хоча вперше дізнатися про неї, можливо, вдасться лише при спробі випити чай на чорнобривцях;
- не п’ють такий напій і при гіпотонії, адже рослина здатна дещо знижувати тиск;
- зловживати чаєм із чорнобривців не варто і тим, хто страждає від підвищеної кислотності шлунку, адже напій ще більше посилить цю проблему.
Як правильно пити чай з чорнобривців?
Навіть у випадку з корисними продуктами варто пам’ятати про те, що перевищувати допустиму дозу вкрай небажано. Чай на основі чорнобривців не слід розглядати як щоденний напій: корисний ефект проявиться навіть при вживанні два-три рази протягом тижня, тоді як збільшення частоти може призвести до зростання кислотності шлункового соку, надмірного зниження тиску та ознак алергії, на яку ви раніше не скаржилися.
Вживайте чорнобривці відповідально – лише тоді від цього буде користь!