Петрушка: чим корисна та як вживання петрушки впливає на організм?

У наш час чимало тих, хто переймається здоровим харчуванням, намагаються поповнити запаси вітамінів, мінералів та інших корисних речовин, перш за все, завдяки заморським фруктам та овочам, несправедливо забуваючи про місцеву зелень. Тим часом петрушка містить чимало компонентів, необхідних для правильного функціонування організму, тож додавати її до різноманітних страв не просто можна, а й буквально необхідно!

Користь петрушки та як вона запобігає хворобам

Дослідження показують, що вживати петрушку варто для користі багатьох різних систем людського організму. Розглянемо основні можливі переваги регулярного використання цього продукту.

  • Бета-каротин, потрапляючи до організму людини, перетворюється на вітамін А, надзвичайно важливий для збереження гостроти зору. Щоденне вживання всього 35 грамів петрушки повністю закриває потребу в цьому вітаміні й суттєво покращує зір, а ви можете з’їдати й менше, вживаючи інші багаті на вітаміни продукти.
  • Петрушка дуже корисна для зниження кров’яного тиску. У ній багато калію, а ще вона має сечогінні властивості, швидко виводячи зайву рідину.
  • Петрушка допомагає якомога довше зберегти кровоносну систему здоровою. Вітамін K відповідає за еластичність судинних стінок і зміцнює їх, а також заважає кальцинації судин. Крім вітаміну K, варто згадати й присутність у петрушці фолієвої кислоти: вона руйнує жирові бляшки, дозволяючи знизити ризик інсульту.
  • Позитивний вплив спеція справляє і на травлення: листя петрушки прискорює процес засвоєння їжі, однак не тільки не подразнює стінки шлунка, а й навпаки, дозволяє заспокоїти подразнені кислотою тканини. Салатну рослину використовують у лікувальних цілях як засіб від печії, закрепу, здуття живота.
  • Деякі дослідження показують, що петрушка корисна ще і як засіб для профілактики діабету: флавоноїди в її складі сприяють виробництву та розщепленню інсуліну. На жаль, рослина ніяк не допомагає полегшити стан діабетика, але дозволить вам не увійти до їхнього числа.
  • Ефірні олії, присутні в рослині, позитивно позначаються на здоров’ї сечовивідних шляхів, зокрема, ефективно протидіють появі циститу.
  • Петрушка сприяє і зміцненню кісток: вітамін K суттєво прискорює регенерацію тканин і робить їх більш щільними; можна додатково убезпечити себе від переломів завдяки тому, що опорно-руховий апарат витримає екстремальні навантаження.
  • У пряній рослині міститься ще й чимало вітаміну С, а це означає, що властивості петрушки передбачають зміцнення імунітету та посилення здатності організму до спротиву бактеріям та вірусам. Для максимального ефекту петрушку варто вживати свіжою: навіть різати її заздалегідь не слід.
  • Вітамін Е, якого в петрушці дуже багато, вважається одним із найефективніших антиоксидантів. Він перешкоджає окисненню клітин, а саме з цим процесом пов’язане старіння та поява різноманітних хронічних захворювань.
  • Серед решти поживних речовин петрушка містить кремній, життєво необхідний для продукування колагену. Саме від кількості колагену залежить стан вашої шкіри: наскільки вона буде еластичною та здоровою.

Зрештою, петрушка ще й освіжає подих.

Чому петрушка може виявитися шкідливою?

Ефірні олії, розщеплюючись, зумовлюють навантаження на сечовивідну систему, тож петрушку слід обережно вживати тим, хто страждає від хвороб нирок. Небажаний вплив ті ж олії можуть мати й на матку, провокуючи скорочення, тож вагітним рослина протипоказана. До всього, та ж речовина здатна посилити наявну серцеву аритмію.

Петрушка також знижує здатність крові до згортання; це корисно як протидія можливому утворенню тромбів, проте тим, хто з цією ж метою вже приймає антикоагулянти, не варто зайвий раз підсилювати їхній ефект.

Залишити коментар