
Цінність кориці полягає в її універсальності: в часи, коли продукти здебільшого діляться на корисні та смачні, ця спеція поєднує в собі обидві позитивні характеристики. Порошок та палички кориці продаються в кожній крамниці, а додавати трохи меленої кориці до майже кожної страви люблять чимало прихильників спецій. У нашій країні та по всьому світу гурмани більшою мірою звичні до кориці касії, та існує й інший різновид – цейлонська кориця, дорожча і більш рідкісна, з особливим смаком та застосуванням.
Чому корицю необхідно вживати кожному?
Кориця містить численні вітаміни та мінерали, тому всебічно покращує самопочуття людини за умови помірного використання. Однак варто більше уваги приділити окремим причинам того, чому саме варто вживати корицю.
Кориця подовжує молодість
Чимало хвороб, характерних для середнього та старшого віку, виникають через неминучі процеси окиснення в організмі людини, тоді як кориця містить ряд антиоксидантів (флавоноїдів, фенольної кислоти, поліфенолів та інших) – ці сполуки захищають клітини від ушкодження вільними радикалами. Вживання кориці дозволяє відчутно знизити ризик розвитку онкологічних захворювань, хвороб серця та порушень роботи мозку. Відсутність (або значно більш пізня поява) хронічних захворювань сприйматиметься так, наче ви непідвладні процесам старіння.
Користь кориці в боротьбі з запаленнями
Компоненти спеції здатні зменшувати запалення, що найбільш яскраво помітно на прикладі шлунка: регулярне вживання кориці дуже корисне для травлення. В інших органах протизапальний ефект прянощів не настільки виражений, однак і його достатньо, аби зменшити больові відчуття різного походження, від м’язового та менструального болю до дискомфорту від набряків, зумовлених алергічними реакціями.
Переваги кориці для здоров’я серця та судин
Перш за все, кориця — ефективний засіб, що допомагає знижувати рівень тригліцеридів та холестерину, відповідно, зменшуючи навантаження на серцево-судинну систему. Також кориця здатна знизити рівень артеріального тиску, оберігаючи людину від інфаркту. Як коагулянт спеція допомагає підтримувати нормальний показник згортання крові, а ще вона сприяє відновленню ушкоджених тканин, у тому числі безпосередньо в серці, знижуючи вірогідність інфаркту.
Діабет та цінність кориці для регулювання рівня цукру
Чудові новини для тих, хто страждає від діабету: ці прянощі мають комплексний позитивний вплив на перебіг хвороби. Перш за все, корицею можна зменшити всмоктування небезпечних вуглеводів, тобто, знизити рівень цукру в крові, який потрапив туди зі шлунку. Водночас вона підвищує чутливість до інсуліну, відповідно, допомагаючи знижувати рівень цукру в крові також методом його прискореної доставки до тканин, котрі потребують цієї речовини.
Вплив спеції на схуднення
Мелена кориця стимулює травлення та ефективне розщеплення їжі, завдяки чому поживні речовини негайно використовуються замість того, аби зберігатися в організмі у вигляді жиру. Прискорений обмін речовин, зумовлений вживанням кориці, сприяє розщепленню наявних жирових тканин. Зрештою, спеція має солодкуватий смак, однак не містить цукру, надмірне споживання якого також є причиною набору зайвої ваги.
Протипоказання, що можуть переважити корисні властивості кориці
Корисна спеція, як правило, не викликає алергічну реакцію, однак подразнення та почервоніння на шкірі, а також неприємні відчуття на губах та в роті можуть свідчити про надмірне вживання спецій.
Споживання кориці різновиду касія в значних кількостях може становити загрозу для хворих нирок та печінки, проте типова кількість кориці на день, як правило, ніяк не позначається на перебігу захворювань цих органів.
Пряність теоретично здатна вступати в хімічні реакції з компонентами різноманітних ліків, тож людям, котрі постійно вживають медикаменти, необхідно переконатися, що таке поєднання не зашкодить.