Халва: чим корисна і як правильно вживати цей десерт

Халва багата на вітаміни й мінерали, тож цей продукт є не лише смачним, а й корисним. Як правильно вживати халву та чим вона може бути шкідлива, а також скільки її їсти на день?

У чому полягає користь халви?

Вживання цього продукту має численні позитивні наслідки завдяки великій кількості корисних речовин у складі халви, та перш за все варто виділити найголовніші.

  • Халва корисна для серця – вітамін Е зміцнює судини, а завдяки іншим речовинам, що входять до її складу (як-от поліненасичені жирні кислоти рослинного походження), вона очищує кров від холестерину, що знижує ризик інфаркту.
  • Продукт, що виготовляється з насіння соняшнику, здатен пригальмовувати процеси старіння, оскільки халва багата на вітаміни групи в та f.
  • Такі солодощі слід вживати й через помітний вміст клітковини, що позитивно впливає на роботу шлунково-кишкового тракту і стабілізує кислотність у кишківнику.
  • Вживання халви забезпечує швидке насичення організму різноманітними речовинами, що входять до складу десерту, завдяки чому він стає незамінним при значних навантаженнях.
  • Крім зазначеного вище, цей вид солодощів також сприяє оновленню клітин, покращує роботу печінки та нервової системи.

Чим особлива соняшникова халва?

Існує чимало видів халви, проте в нашій країні найбільшого поширення набув різновид десерту, який виготовляється з соняшникового насіння. Суперечки щодо того, яка халва найкорисніша, не вщухають, але ця стаття присвячена, переважно, соняшниковій продукції, оскільки вона найбільш поширена.

Водночас кожен вид халви завдяки включенню інших інгредієнтів може мати власні переваги: наприклад, арахісова халва багата на кремній, особливо цінний для опорно-рухового апарату людини (такий десерт помітно зміцнює кістки та сухожилля), а ще завдяки використанню горіхів арахісу вона багата на фолієву кислоту, забезпечуючи яскравий омолоджувальний ефект. Водночас арахісова та мигдальна халва, як правило, просто містять у своєму складі, відповідно, арахіс та мигдаль, а не повністю складаються з них.

Корисні властивості халви для чоловіків і жінок

Їсти халву часто рекомендують вагітним жінкам та молодим мамам, адже фолієва кислота в складі продукту життєво необхідна для формування здорового плоду, а загалом халва містить велику кількість цукру та інших корисних речовин, роблячи молоко поживним. Однак і без вагітності користь очевидна: такі солодощі дозволяють якомога довше лишатися молодою, підтримуючи здоров’я шкіри, волосся та нігтів, а також успішно долати стрес.

Для чоловіків особливо важливими є поліненасичені жирні кислоти омега-6: вони сприяють посиленню кровообігу, а разом із ним і витривалості, тоді як калій дозволяє витримати навантаження також і серцю. Білок у складі десерту дозволяє ефективно нарощувати м’язову масу, а магній відповідає за позитивний світогляд. Клітковина допомагає налагодити роботу шлунково-кишкового тракту, покращуючи засвоєння всіх зазначених вище вітамінів та мінералів.

В яких випадках не варто їсти халву?

Будь-який найкорисніший продукт може завдати шкоди, якщо вживати його безвідповідально. Навіть повністю здорова людина має враховувати величезну калорійність солодощів із насіння: вона становить 500-700 ккал на 100 грамів, тож може призвести до набору ваги. Спеціалісти вважають, що необхідно їсти до 30 грамів на день – це максимальна доза цього десерту рослинного походження для дорослої людини.

Як джерело великої кількості цукру халва шкідлива для хворих на діабет: для цієї категорії потенційних споживачів вона протипоказана. Якщо людина страждає на гастрит або панкреатит, загалом корисна халва може стати проблемою для травлення.

Халва виготовляється з соняшникового насіння, а в ньому може накопичуватися кадмій, особливо при тривалому зберіганні готової продукції. Крім того, деякі виробники не соромляться додавати до складу штучні добавки та підсолоджувачі: користі від них немає, зате шкода цілком можлива. Обирайте халву, орієнтуючись на екологічне походження та свіжість.

Залишити коментар